Управління освіти Шепетівської міської ради
Вівторок, 21.09.2021, 22:22
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна Організаційно-масова роботаРеєстрація Вхід
Меню сайту
Популярні новини
Сегодня материалов нет.
Наше опитування
Як Ви ставитесь до 12-річного терміну навчання?
Всього відповідей: 412
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика


Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Годинник


Свято української писемності і мови
        Щороку 9 листопада, у день Преподобного Нестора – Літописця у Шепетівській ЗОШ №8 широко відзначається День української писемності та мови. От і в цьому році в школі вчителі початкових класів провели конкурс знавців української народної творчості, конкурс «Не цурайтесь мови», вчителі-філологи та старшокласники організували та провели такі заходи: свято «Плекаймо рідну мову», вікторину «Азь і буки», конкурси «З слова складається мова», «Як ми говоримо». Бібліотекар школи провела мовний турнір серед учнів 5-6-х класів «Розумники і розумниці».
        Всі учні школи та вчителі взяли участь у Всеукраїнському диктанті, а учні 8-х та 10-го класів переглянули виставу «Коханий нелюб». П’ятикласники відвідають Острозький музей книги.
 
 
 
 
 

СВЯТО «МИ – УКРАЇНСЬКА ВЕЛИКА РОДИНА, МОВА І ПІСНЯ У НАС СОЛОВ’ЯЇНА» У ШЕПЕТІВСЬКІЙ ЗОШ №3
       Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії народу. Письмо – це одне із найістотніших знарядь культури, яке в просторі і часі розширює функціонування мови. Про виникнення письма у східних слов’ян, про пам’ятки стародавньої писемності розповіли запрошеним учасники свята «Ми – українська велика родина, мова і пісня у нас солов’їна», яким розпочалася у Шепетівській ЗОШ №3 велика осінньо-зимова сесія для юних мовознавців – учасників конкурсів ім. Петра Яцика, Т.Г.Шевченка, олімпіад юних філологів.
      П’ятикласники читали вірші про рідну мову, прокоментували чудову презентацію, усім сподобалася сценка про братів Кирила і Мефодія. Підсумком свята стали душевні спогади про екскурсію у музей книги в Острозі, роздуми про те, що ми - українці, у нас є своя держава, своя мова і воля. Патріотичний настрій підтримала і пісня Павла Дворського «Рідна мова», яку співали разом і учасники і запрошені гості.
 
 

Мова кожного народу неповторна і – своя…
        Мелодійна, ніжна, солов’їна – не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. 9 листопада цього року українці всього світу відзначили День української писемності та мови. Не залишилась осторонь цієї дати й ЗОШ №6, де 11 листопада пройшла ціла низка цікавих заходів. Із самісінького ранку навчальний заклад розквітнув різнобарв’ям кольорів, адже всі – і дорослі, і малеча – одягнули на свято вишиванки, висловлюючи тим самим любов до рідної мови, пісні, народних традицій.
       У шкільній бібліотеці працювала виставка літератури «Рідна мова – диво калинове», а фойє школи було прикрашене малюнками до свята писемності й рідної мови. Зранку у кожному класі було проведено тематичне інформування, на якому кожен зміг висловити свою любов та повагу до українського слова. Школярі підготували цікаві проекти та повідомлення про історію виникнення свята. Учні 5-11 класів випробували свої сили у шкільному етапі конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. Також День української писемності та мови всі охочі відзначили написанням радіодиктанту національної єдності.
       Учні та педагоги закладу перевірили свої знання солов’їної мови, пригадуючи правила орфографії та пунктуації. Цей день став святом для учнівського та педагогічного колективів. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, - у нашому серці, і починається вона з нас.
 
 

День партизанської слави в ЗОШ №8
        З метою відзначення в ЗОШ №8 Дня партизанської слави науковий працівник музею ім. М. Островського Юхимович Лідія Денисівна 20 вересня 2013р. провела урок «У пам’яті назавжди» для учнів 10 класу. Школярі перегорнули ще одну сторінку історії про партизанський рух. Із зацікавленістю учні слухали про командирів, очільників Шепетівського підпілля, зокрема: Одуху Антона Захаровича, командира партизанського великого з’єднання, в якому було понад чотири тисячі партизан, Музальова Івана Олексійовича, який очолював Шепетівський партизанський загін, Остапа Горбатюка, що керував Шепетівським підпіллям. Загалом, за період існування партизанського руху, вдалося знищити понад шістдесят фашистських ешелонів.
       Лідія Денисівна продемонструвала школярам унікальні документи: листівки, світлини, бойові характеристики. Найбільше вразила учнів постать Ваккара Бориса Васильовича, кінооператора, лауреата Державної премії, який знімав кінофільми про партизанів, був удостоєний високої премії за стрічку «Сталінградська битва», а фрагменти фільму Ваккара Бориса Васильовича, що переглянули учні, залишаться у пам’яті назавжди. Його життя обірвалося на Шепетівщині на двадцять п’ятому році життя. Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять героїв підпільного партизанського руху, життя яких обірвалося в юності. Дякуємо Лідії Денисівні за уроки пам’яті, виховання почуття патріотизму майбутнього покоління.
Заступник директора з виховної роботи ЗОШ №8 Громик О.А.

        Стародавнє мистецтво писанки стало невід’ємною окрасою, талісманом, оберегом весняних святкових торжеств, які згодом після прийняття християнства зосередились довкола Воскресіння Господнього, або Великодня. Яйце, яке несе в собі початок життя, вважалося талісманом, що відганяє всі нещастя. Орнамент часів Київської Русі відзначався багатством мотивів, форм, забарвлення, наявністю символіки. Удосконалюючись з плином часу, він ліг в основу орнаментики українських народних писанок.
        Писанковий орнамент - це соборний твір і дійшов до нас завдяки обрядовому значенню писанки. За християнських часів писанка стала втіленням радості й віри у Воскресіння Христове, символом всепрощення та великоднього вітання. Символічним був не тільки орнамент, а й кольори, якими розписували писанку. Саме цієї краси можна було побачити на сьогоднішньому святі «Пані Писанка» в нашому закладі. Око дивували композиції, в яких були використані дряпанки, писанки, бісерівки, крашанки, крапанки. Кожен класний колектив спільно з батьками проявив свою фантазію та творчість. Надзвичайно цікавими були композиції родини Островських «Соняшниковий сувенір», учнів 10-А класу «Пасхальний букет» керівник Малярчук Т.В., 1-А класу «Весна прийшла – свято принесла» керівник Жабенко А.М., 8 класу «Пасхальні візерунки» класний керівник Ренська Т.Ф., композиція 1-Б класу «Подарунок» підготовленої батьками учнів класу. Такі учні, як Гончарук Ж., Пирожок О., Зозуля О, Гаврилюк Л., Сергієнко К., Черняк Д., Стельмах А. підготували під керівництвом наставника Ренської Т.Ф. індивідуальні композиції використовуючи набуту на гуртку «Домашній затишок» майстерність та старанність. Дивували всіх композиції 2-А класу «Курка-шабатурка» та «Весняна казка» класний керівник Сивак Ю.В., 10-Б класу «Українська писанка» класний керівник Андрощук І.О., 3-А класу «Пробудження весни» класний керівник Олексієнко В.М., 4-А класу « Весняний танок» класний керівник Семенюк О.А., 5-А класу «Рапсодія сонця» класний керівник Заслонкіна Л.С., 5-Б класу «Я- маленьке курча…» класний керівник Коломійчук М.Є., 7 класу «» класний керівник Омелянчук О.А., 9 клас «Народження нового» класний керівник Шеремета С.А. Керівник гуртка «Домашній затишок» Тетяна Францівна разом зі своїми вихованцями підготували буклети «Майстер – клас із розпису яєць», а учениці 6 класу Гуменюк А. та Островська В. презентували коротку довідку про Світле Воскресіння Христове та роль розписаних яєць в ньому. Адже, писанка - це чудо-оберіг народного мистецтва, культовий атрибут великого християнського свята.
 
 
 
 
 
 
 
 

Щастя – це здоров’я!
«Здоров'я — такий стан організму,
який дає можливість зберігати здоров'я»
Е. Голдсміт
         У 1945 р. була створена спеціальна установа Організації Об'єднаних Націй — Всесвітня організація охорони здоров'я. Її статут був затверджений 7 квітня 1948 р. Щорічно у цей день відзначається Всесвітній день здоров'я. Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно з даними вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість. Саме тому, 5 квітня в нашому закладі пройшло під девізом «Здоровим бути здорово!», адже дитина з шкільної парти має усвідомити важливість свого ставлення до власного здоров’я. Шкільний психолог Тимощук О.П. серед учнів 9-11 класів провела анкетування «Що для мене здоровий спосіб життя», кожен клас готував стінгазету «Наше здоров’я в наших руках», в шкільній їдальні було організовано виставку вітамінних салатів «Вітаміни – це сила!», учні мали змогу скоштувати фіто чай «Фіточай споживай, про своє здоров’я дбай!». Протягом всього дня в школі працювали кореспонденти шкільної газети «Шкільний експрес» Новіцька Ольга та Яцун Надія які готують наступний випуск газети присвячений даній темі. Але найцікавішою подією дня стали змагання між педагогами та учнями закладу «Робіть так як ми» які проводяться у школі вже декілька років поспіль. Шкільний спортзал на цей час перетворився в вулик, учні поділилися на дві групи одні підтримували команду педагогів «Чемпіони» інші лише команду учнів «Олімпійці», але за підсумками змагань – перемогла дружба. Окрім цього в закладі було презентовано фотовиставку «Здорові ми – здорова наша нація!», соціальним педагогом Тимощук О.П. було підготовлено буклети для учнів та батьків «Скарбничка здоров’я» в яких було розміщено інформацію про правильні способи приготування фіто чаїв, перелік рослин для підвищення імунітету. Адже недаремно кажуть мудрі люди: «Щастя – це здоров’я!», тому всім нам потрібно прагнути бути щасливими – а значить здоровими.
 
 
 
 

Екскурсія у чарівний світ казок Шарля Перо
      Нещодавно учні 3 і 4 класів відвідали музей М.Островського. Екскурсія була присвячена творчості Шарля Перо.
      Учні занурилися у чарівний світ казок відомого французького казкаря. Під час подорожі казками Ш.Перо учні пригадали працелюбну Попелюшку, хитромудрого Кота у чоботях, хлопчика Мізинчика. Хвилювалися за долю принцеси, яка вкололася веретеном і заснула на довгих 100 років. Також познайомилися з невідомою для них казкою «Ріке з чубчиком». Вони зрозуміли, що людина з непривабливою зовнішністю може бути розумною, доброю. Під час екскурсії були проведені конкурси-вікторини, цікаві творчі завдання, учні самі перевтілювалися в казкарів і героїв казок.
      Екскурсія викликала велике зацікавлення і захоплення. Учні показали гарні знання змісту казок Ш.Перо. Пообіцяли і надалі зачитуватися його казками та творами інших казкарів світу.
 
 

На засадах дружби і толерантності
       Мовний саміт «Велика п’ятірка», привчений Міжнародному дню рідної мови, відбувся 27 лютого в ЗОШ №1 ім.М.Островського. Зустріч найвищого рівня об’єднала «делегації» України (господар саміту, країна-ініціатор проведення), Російської Федерації, Вірменії, США, Республіки Польща. Змістовними були виступи волонтерів Республіки Польща – пані Віслави та США – міс Ешлі. Ключовими стали слова: «Нехай звучить прекрасна моя мова серед прекрасних інших мов».
       Урочисте відкриття саміту почалося з виконання Гімну України. Зустріч пройшла в теплій родинній атмосфері, насамкінець, за традицією самітів, колективна фотографія на пам’ять. На обличчях людей різних національностей сіяли доброзичливі посмішки. Хоч ми і розмовляємо різними мовами, але усі ми живемо на одній планеті – Земля.
 
 
 
 
 

      Напередодні Міжнародного дня рідної мови у ЗОШ№1 ім.М.Островського пройшов виховний захід «Гармонія волинських муз у Лесинім таланті». Ініціаторами свята стали учні 10-А та 10-Б класів, які досліджували життєвий і творчий шлях Доньки Прометея, їздили на екскурсію до Новограда-Волинського, де народилася поетеса. У заході також взяли участь учні 5-А та 9-В класів. Вони декламували поезії, виконували пісні, інсценізували твори Лесі Українки. У липні 2013р. виповниться 150 років з дня пам’яті поетеси, яка все життя плекала рідне слово.
 
 
 
 
 
 
 

Минають дні, ідуть роки,
Життя листки перегортає.
А біль Афганістану на віки
В душі чомусь не замовкає.
          14-15 лютого в Шепетівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 класними керівниками 8-10 класів Адамець Г.С., Пастушок Т.Л., Ланчук Р.В. було проведено заходи, присвячені Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Учні, вчителі та всі небайдужі люди зібралися, щоб ушанувати пам'ять про тих, хто поліг у афганських ущелинах, та уклонитися тим, хто прийшов живими, хоча і з пораненою душею. Ведучі для роздумів ознайомили присутніх з цифрами і фактами, що говорять самі за себе: через цю війну пройшли майже 600 тисяч чоловік, серед них 30% були українцями. Звання героя присвоєно 72 військовослужбовцям, з них 12 українцям. 15 тисяч загинуло на війні…
         Учні поіменно згадали воїнів-шепетівчан, що виконували свій інтернаціональний обов’язок і вшанували пам'ять про тих, хто загинув, хвилиною мовчання. А ще звучали поезії про афганську війну: вірші, пісні О.Розенбаума, які наповнили душу смутком і пошаною.
         Підсумовуючи, старшокласники зробили висновок, що молодь повинна знати про війну в Афганістані та виховуватись на традиціях героїзму і патріотизму, готовності до захисту своєї держави, а пам’ять про воїнів-інтернаціоналістів – наш святий обов’язок.
 
 
 
 

         В період з 28.01.2013 р. по 01.02.2013 р. В Шепетівському навчально-виховному комплексі №1 відбувся Тиждень родини. До заходів тижня долучилися учні, батьки та педагоги навчального закладу.
         Години спілкування в початковій школі проводились у формі інтерв’ю з батьками і були присвячені професіям. Підсумком годин спілкування стала виставка малюнків, фото колажів учнів 1-4 класів на тему «Професії наших батьків».
         На годинах спілкування в 5-7 класах учні презентували результати своїх досліджень: «Мій родовід», «Історія походження мого прізвища», які також були оформлені у виставку.
         29.01.2013р. в закладі був присвячений заняттям фізичною культурою та спортом. Справжнім святом в початковій школі стало проведення спортивних змагань «Тато, мама, я – спортивна сім”я» серед команд батьків та учнів 4-х класів. Учасниками змагань стали: Колоднюк Олександр Іванович, Парфенюк Юлія Євгенівна, Костюк Анатолій Ростиславович, Костюк Інна Юріївна, Муштин Роман Васильович, Муштин Людмила Степанівна, Вознюк Владислав Миколайович, Волівач Ольга Олександрівна. Кульмінацією дня стали змагання з баскетболу між збірною командою учнів та збірною командою батьків, а також змагання з волейболу між збірною командою батьків та збірною командою педагогів. Учасниками змагань стали батьки учнів: Трофімчук Ігор Петрович, Кутузов Петро Валентинович, Макаров Сергій Миколайович, Вакалюк Андрій Віталійович, Кормилецький Сергій Михайлович, Парфенюк Володимир Миколайович, Міщук Віктор Дмитрович, Бережний Ігор Миколайович, Сіберко Віталій Васильович, Герасимчук Віктор Михайлович, Герасимчук Тамара Миколаївна, Коношенко Іван Васильович, Бузель Сергій Миколайович.
         30.01.2013 р. відбувся психологічний тренінг для батьків обдарованих дітей. А 31.01.2013 р. – виставка родинної творчості. Завершальною подією тижня сало проведення 01.02.2013 р. інтелектуальної гри «Битва поколінь» між командами батьків, учнів та педагогів. Учасниками інтелектуальної гри стали: Полодюк Світлана Петрівна, Грига Інна Миколаївна, Заріцький Леонід Андрійович, Кравчук Людмила Валентинівна Зелений Олександр Петрович.
 
 
 
 

          Під час тижня історії відбулася пізнавально-інтелектуальна гра «Козацькими стежками». Вчитель історії Самойлович Л.І.
 
 
 
 
 

         Відзначення 94-річниці Соборності України стало ще однією нагодою для об'єднання всього шкільного товариства ЗОШ №8 навколо обговорення державотворчих процесів, що відбувалися в Україні протягом 1918-1919 років.
         В рамках проведення свята відбулися різноманітні заходи. Пізнавальним та цікавим був виступ учнів-волонтерів, які наголосили на тому, що День Соборності – друге, після Дня Незалежності, за значенням державне свято у незалежній Україні. Таким цей день повинен бути! Це день єднання українського народу, день самоствердження, духовної злуки.
        Нікого не залишив байдужим перегляд документального фільму «Акт Злуки: відтворення історичної правди». А створення стіннівок «Історичне значення подій 22 січня 1919 року» згуртувало навколо спільної ідеї багатьох старшокласників. Із закликом духовної єдності звернувся до школярів отець Української Православної Автокефальної церкви Василь Гетьман під час виховного заходу, який провела Братащук Галина Петрівна, учитель української мови та літератури.
        Учні із неабиякою цікавістю виготовляли символічні долоньки, з яких, на завершення свята, утворили Ланцюг Єдності. Школярі дану акцію присвятили підписанню Акту Злуки УНР і ЗУНР, отже,
Велична і свята, будь моя Вкраїно!
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!
О.А. Громик, заступник директора з виховної роботи ЗОШ №8
Форма входу
Офіційна адреса

м. Шепетівка,
Хмельницька область, 30400, вул.Островського,42,
тел./ф.:(03840)4-07-88,

e-mail:shosvita@i.ua

До уваги!

До уваги батьків, школярів! В управлінні освіти Шепетівської міської ради з 2 вересня 2013 року розпочала роботу телефонна "гаряча лінія" з питань організації навчально-виховного процесу в школах міста.
Свої скарги та пропозиції можна висловити за телефонами:

  • 4-25-04, 4-20-72
Телефонна "гаряча лінія" працює з 8.00 до 17.00

Пошук
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Останнє відео
Архів записів
Друзі сайту
Погода
Погода в Україні Погода в Україні Погода в Україні
Визначні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Управління освіти Шепетівської міської ради © 2021