Профілактика теплових та сонячних ударів серед дітей
у період значного підвищення температури атмосферного повітря
Тепловий удар виникає при загальному перегріванні організму під впливом високої температури упродовж тривалого часу, а сонячний удар - під прямим впливом сонячних променів на голову і верхню частину шиї людини. Схильними до перегріву є люди з надлишковою вагою, із захворюваннями серцево-судинної та ендокринної систем. Зневоднення організму теж прискорює виникнення теплового чи сонячного удару.
У дітей теплові та сонячні удари виникають частіше. Це пояснюється особливістю терморегуляції їх організму. Діти із світлою шкірою мають більше шансів отримати сонячні опіки ніж смагляві. Довгий час перебування на сонці також знижує рівень в організмі В-каротину - речовини, що захищає від онкозахворювань.
Щоб попередити сонячні і теплові удари у дітей, необхідно на практиці виконувати такі рекомендації:
1. Уникати тривалого перебування дітей під прямими сонячними променями (не більше 10-15 хвилин одночасно), слід скористатись тіньовими навісами, кронами дерев. У період з 10.00 до 16.00 не організовувати тривалих екскурсій (у транспорті чи піших), а також рухових ігор та спортивних змагань. Навіть у хмарні дні ультрафіолетові промені сонця потрапляють на оголену шкіру і мож
...
Читати далі »
Переглядів: 890 |
Додав: Taras |
Дата: 04.07.2012
|