Управління освіти Шепетівської міської ради
Середа, 20.11.2019, 21:14
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту
Популярні новини
[20.11.2019]
Оголошення про конкурс! (0)
Наше опитування
Чи потрібно проводити ЗНО?
Всього відповідей: 336
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика


Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Годинник


Головна » 2015 » Липень » 21 » Аналітика ЗНО - 2015
Аналітика ЗНО - 2015
20:00

 Зовнішнє незалежне оцінювання 2015 року завершено!

     Основна та додаткова сесії ЗНО 2015 року завершилися. На завершенні - засідання апеляційних комісій.  Але перші висновки  та перші дані вже є сьогодні. Нинішнього року було багато нововведень: пороговий бал «склав/не  склав», поєднання ЗНО  з випускним іспитом  з української мови (державною підсумковою атестацією – ДПА), відмова  від сертифікатів минулих років , ті, хто не  продемонстрував необхідного мінімального рівня знань з української мови, не був допущений до складання тестів з інших предметів.

     Цьогорічне ЗНО наймасштабніше  за кількістю учасників: в Україні було зареєстровано майже 290 тисяч абітурієнтів, у Хмельницькій області – 10 тисяч, у м. Шепетівка -  533 ( на 20% більше попереднього року). На міські пункти тестування  у наше місто приїжджали із Шепетівського, Полонського, Ізяславського, Білогірського, Славутського районів та міст Славути, Нетішина, Полонного, Ізяслава.  Разом  3894 абітурієнто-тестувань.

      У розрізі вибору  предметів  абітурієнтами міста статистика така:

Предмет

2012 рік

2013 рік

2014рік

2015рік

Найпопулярніші

Українська мова та література.

426

444

444

533

Обов’язковий

Історія України

280

243

274

333

+

Математика

190

216

231

271

+

Всесвітня історія

13

15

15

відмінено

 

Фізика

80

93

124

94

 

Хімія

74

111

100

136

 

Біологія

193

178

179

256

+

Географія

90

83

75

98

 

Англійська мова

118

126

130

181

+

Німецька мова

4

1

0

0

 

Іспанська мова

2

0

0

0

 

Російська мова

2

6

3

1

 

Світова література

-

13

10

відмінено

 

       Із таблиці  простежується тенденція збільшення  кількості абітурієнтів, які складають іноземну мову,  математику. Значно збільшилося  тих, хто обрав біологію, хімію.  Здебільшого, це випускники медучилища, що засвідчує  їх бажання здобувати вищу освіту.

       Явка абітурієнтів на тестування  по округу була нижчою попереднього року. На ЗНО з української мови та літератури на Шепетівщині зареєструвалося 785 абітурієнтів: 533 – у місті та 252  у районі. З’явилися для здачі 763 (97,3%) учасники. В Україні  цей показник становить 95,4 відсотка. Приємно, що випускники шкіл міста  на ЗНО з української мови та літератури з’явилися стовідсотково. Загалом, явка на інші предмети вища від обласного та всеукраїнського показника. Найкращою, після української мови та літератури, була на тесті з англійської мови (93%). Однак на ЗНО з фізики та географії з’явилося  найменше  зареєстрованих, відповідно 82,2% та 82,8%.

      Загалом, 481 тестовий зошит за кошти держави  лише для Шепетівського округу було надруковано даремно. У 2014 році -324. Хотілося б, щоб абітурієнти   краще визначалися із вибором  предметів з метою раціонального використання державних коштів, виділених на ЗНО.

       На кожному цьогорічному тестуванні  була технологічна перерва, про початок якої надходило смс-повідомлення на мобільний телефон уповноваженої особи від Вінницького РЦОЯО. Під час перерви міліціонер-охоронець заходив  разом з уповноваженою особою  до аудиторії та перевіряв металошукачем кожного абітурієнта на наявність у нього пристроїв передачі, зчитування та списування інформації, а також мобільних телефонів. У результаті було зафіксовано два порушення на пункті  тестування №130  (НВК №1), а саме: у  двох хлопців, випускників   медучилища,   вилучили, відповідно, мобільний  телефон та флешку на тесті з біології. Абітурієнтів позбавили права далі працювати, а  їх  сертифікаційні роботи вилучили та анулювали.

       Інших відхилень  від правил з боку абітурієнтів не було. Не зафіксовано запізнень,  явки на пункт тестування без повного комплекту документів, ніхто  не мав намірів списувати, хоча на одному з пунктів в туалеті чергові знайшли підручник після того, як учасники ЗНО зайшли в аудиторії. Серед позитивних моментів  можна відзначити посилення безпеки пунктів, злагоджену роботу медичних працівників Шепетівського Центру ПМСД (головний лікар В.В.Градомський, відповідальні за ЗНО заступник головного лікаря Т.В.Платаш, лікарі О.В.Босюк,  Ю.М.Гладун, С.В.Маєвська, О.Л.Нижня), працівників Шепетівського МВ УМВС України у Хмельницькій області (начальник підполковник О.М.Завадський), працівників Шепетівського районного сектору  ГУДСНС України у Хмельницькій області (начальник майор служби цивільного захисту В.П. Федоровський).

        Варто зазначити, що завдяки професіоналізму, досвідченості та відповідальності керівників навчальних закладів, на базі яких працювали пункти тестування на чолі з Клімович Д.С., Піонтковською Г.Р., Качоровською Н.В., Гарбарець В.М.  ЗНО- 2015  вдалося провести на високому рівні. У процесі тестування були задіяні 190 підготовлених педагогів, які добросовісно виконали свої обов’язки.  А це означає, що всім абітурієнтам були створені рівні умови для проходження тестування та вступу до вищих навчальних закладів.

      За процедурою ЗНО спостерігало  55  громадських спостерігачі, 2 журналісти місцевої газети «День за днем».  Жодного випадку відхилення  від вимог законодавства не зафіксовано. За весь період тестування  не було  апеляційних заяв щодо  процедури тестування. ЗНО-2015  у Шепетівці складали окремі  абітурієнти з Донецької та Луганської областей. Деякі з них приїхали ще взимку продовжувати навчання у школах округу. Загалом, сертифікаційні роботи виконували лише молоді люди.  Була й 36-річна шепетівчанка,  мама чотирьох  дітей, випускниця   НВК №3 1997 року. Абітурієнтка успішно справилася із завданнями, набрала достатньо високу кількість балів. Самопочуття абітурієнтів  було  добрим. За період всієї сесії до медпункту звернулося лише 5 абітурієнтів. Серйозних звернень до медперсоналу не зафіксовано.  Однак   випускниця однієї  із шкіл м. Нетішина  в зв’язку з різким погіршенням самопочуття не змогла  навіть приступити до виконання тесту з хімії, хоча тестовий зошит вже отримала. Абітурієнтку відправили каретою швидкої допомоги у Шепетівську ЦРЛ. Щодо швидкої допомоги, то вона була дуже оперативною і дійсно дуже швидкою. Мама випускниці з Нетішина висловлювала подяку за  гарне медичне обслуговування в Шепетівській ЦРЛ.  Вперше в цьому році лікарі Шепетівської станція екстерної медичної допомоги (головний лікар Вознюк Т. Д.) чергували із медичним спецавтомобілем у центрі міста з метою швидкого виїзду в разі потреби на пункт тестування.

       У свою чергу, управлінням освіти випускниці надана допомога в оформленні документів на  додаткову сесію, яку вона успішно склала. Український центр оцінювання якості освіти оголосив результати   всіх тестів основної  та додаткової сесій (додаткова сесія проходила у м. Хмельницькому, а з окремих предметів – у м. Вінниці). Деякі абітурієнти не погоджувалися  із результатами. Таким особам  надана  допомога в підготовці апеляційних документів для подачі  на  апеляційну комісію, яка працює в Києві  при Українському ЦОЯО.

       Тих, хто не набрав мінімальні бали з української мови та літератури, в Україні понад 62610 осіб, або 8,9% від загальної кількості тих, хто складав цей тест. По Хмельницькій області відповідно до Відомості результатів ДПА з української мови за освітній рівень повної загальної середньої освіти Українського ЦОЯО показники в ЗНЗ із мінімальним балом такі: осіб – 1826; відсоток -18,82. По м. Шепетівка, відповідно, - 42 (11%). Двоє абітурієнтів зі всієї України отримали  200 балів із трьох предметів. Обидві дівчини із м. Ніжина.  Торік таких було п’ятеро. А  82  особи набрали  200 балів із двох предметів (у 2014 році – 50 ). Усього виконаних тестів на 200 балів  у Хмельницькій області - 40.    У розрізі предметів це виглядає так: математика -27, українська мова -4, історія України – 3; англійська мова – 2; хімія -2; біологія -1; географія -1; фізика -0.

         Гарною звісткою для міста стало те, що випускниця НВК№2 Солодка Євгена отримала два по 200: з української мови та літератури  та історії України. Це єдині 2 по 200 балів  у Хмельницькій області. Готували ученицю до тестів  досвідчені  професіонали  Пипич Ніна Василівна та Курганська Людмила Василівна. Випускник  ЗОШ №1 Дмитро Тарасюк отримав 200 балів з математики. Дмитро гарно навчався  на фізико – математичному профілі у вчителя вищої категорії, вчителя –методиста, керівника міського методичного об’єднання  вчителів математики Кутової Тетяни Василівни. До того ж у Дмитра дідусь Тарасюк Петро Степанович в минулому вчитель математики ЗОШ №8.

        І хоча у місті немає тих, хто склав на усі 600, однак є дуже багато учнів,  які мають високі бали за тести ЗНО. Рекордсменами міста стали Солодка Євгена із НВК№2 (200,200,189) та  Тихончук Ярослав із НВК №1 (197,5;196;191,5).

        199 балів з математики набрала Степанець Олександра, по 198 - Музика Ольга, Гаврилюк Володимир, 197 – Коновалов Андрій,196 – Столярчук Віра, Мазяр Ольга. Всі учні із НВК №1 (вчителі  Коновалова Г.А., Лінник І.А.).

         Високобальниками  з математики є Прадун Дмитро, Чугунова Вікторія, Гайтан Валентин,  Циганков Андрій із ЗОШ №1 (вчитель Кутова Т.В.), Сенюк Аня, Коваль Дмитро, Перепелиця Володимир, Голосієнко Костянтин, Драчук Олександр із НВК №3 (вчитель Кикоть В.М.), Адамець Андрій, Кордонський Костянтин із ЗОШ №3 (вчитель Ланчук Р.В), Бялик Богдан із ЗОШ4 (вчитель Заслонкіна Л.С.), Бородуля Марія, Денищук Леся, Сідлецька Аліна із НВК №2 (вчитель Молявчик Ю.Й.).

        З англійської мови - Семенюк Андрій, Мельничук Юлія, Музика Ольга, Тихончук Ярослав з НВК№1 (вчителі Костік М.В., Гарбарець В.М., Новікова Н.А.).

        З географії - Поліщук Микола, Стандратюк Діана із  СЗОШ №2 (вчитель Лешкевич В.В.), Степанець Олександра із НВК №1 (вчитель Лешкевич А.П.).

        З української мови та літератури - Мельничук Юля, Ісаєнко Іван із НВК №1 ( вчитель Войтюк Т.В., Ольшанська О.В.), Молодецька Марія із ЗОШ №6 (вчитель Малько В.Г.), Бородуля  Марія із НВК№2 (вчитель Пипич Н.В.), Коваль Дмитро із НВК№3 (вчитель Фом’юк М.В.).

        З історії України - Волковецька Вікторія із НВК №3 (вчителі Якимчук І.В., Оніщук М.В.),  Молодецька Марія із ЗОШ №6 (вчитель Сібагатова  І. Г.), Предко Анастасія із ЗОШ №1 ( вчитель Пристайчук О.Є.), Ісаєнко Іван із НВК №1 (вчитель Фурман Л.Г.), Адамець Андрій із ЗОШ №3 (Линник О.П.).

        З біології - Царик Дмитро із НВК №2 ( вчитель  Гудкова Н.П.)., Тетеря Олександр, Бережна Надія , Нечипорук Ірина із НВК №1( вчитель Білецька Н.С. ).

        З хімії - Коновалов Андрій із НВК №1 (  вчитель  Свентезельська Т. П.).

         Цей перелік можна було б продовжувати, однак не всі результати нам сьогодні  відомі.

         Позитивним у місті є й те, що 90% претендентів на золоту та срібну медалі підтвердили свої знання на українській мові та літературі, а в НВК№№1,2, ЗОШ№№1,3 – 100%. На жаль, є і неприємні факти. Випускники спеціалізованої школи-інтернату склали тест з української мови та літератури на найнижчому рівні в області. Не залишено   поза увагою  й тих, хто під час тестування перебуває у Шепетівській виправній колонії №98. Для них  тестування було проведено в колонії. Цьогоріч таких було семеро, торік - троє. Узагальнені результати складання  шепетівчанами тестів  будуть відомі дещо пізніше, однак хочеться вірити, що випускники міста є конкурентоспроможними та продовжать своє навчання у вишах різних рівнів акредитації.

        Вступна кампанія набирає обертів. Усім бажаємо успіхів у пошуках свого місця в обраних вишах та здійснення всіх мрій!

Н.Бунечко,

завідувач сектора ЗНО та моніторингу якості освіти

управління освіти  Шепетівського міськвиконкому

Переглядів: 1025 | Додав: Taras | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Офіційна адреса

м. Шепетівка,
Хмельницька область, 30400, вул.Островського,42,
тел./ф.:(03840)5-27-76,

e-mail:shosvita@i.ua

До уваги!

До уваги батьків, школярів! В управлінні освіти Шепетівської міської ради з 2 вересня 2013 року розпочала роботу телефонна "гаряча лінія" з питань організації навчально-виховного процесу в школах міста.
Свої скарги та пропозиції можна висловити за телефонами:

  • 4-25-04, 4-20-72
Телефонна "гаряча лінія" працює з 8.00 до 17.00

Пошук
Календар
«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Останнє відео
Архів записів
Друзі сайту
Погода
Погода в Україні Погода в Україні Погода в Україні
Визначні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Управління освіти Шепетівської міської ради © 2019