Обласний семінар завідувачів рай(міськ) методичних кабінетів (науково-методичних центрів)
Сучасна школа – нові орієнтири
Методичний кабінет управління освіти виконавчого комітету Шепетівської міської ради 14.11.2013р. провів семінар на базі ХОІППО з питання «Якісне та ефективне управління науково-методичною роботою в школі сталого розвитку», метою якого передбачалось:
- удосконалення організації та управління науково-методичною роботою для реалізації творчого потенціалу педагогів школи сталого розвитку;
- сприяння перебудові системи навчання та виховання дітей в ЗНЗ на засадах ціннісних орієнтирів та змісту сталого розвитку;
- накопичення досвіду з науково-методичного забезпечення випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчальних закладах області.
Семінар проходив за науково-теоретичним, практично-презентаційним блоками та окремою частиною виділялася робота методичного аудиту з узагальненням матеріалу. В процесі організації роботи науково-теоретичного блоку були розглянуті питання:
- актуалізація проблеми управління науково-методичної роботою у школі сталого розвитку;
- науково-методичні засади організації діяльності школи сталого розвитку;
- основні завдання випереджаючої освіти для сталого розвитку у контексті «Національної стратегії розвитку освіти України на 2012-2021 роки»;
- координаційна діяльність методичної служби області з формування інноваційного освітнього простору регіону.
Практично-презентаційний блок з питання «Якісне та ефективне управління науково-методичною роботою у школах сталого розвитку м.Шепетівки» представила Петрук Г.Г., завідувач міським методичним кабінетом. Крім того, керівники СЗОШ №2, ЗОШ №8 Клімович Д.С., Курганський О.О. презентували свої моделі науково-методичної роботи в школах сталого розвитку. Методичний аудит - це обмін досвідом з питань:
- створення системи науково-методичного абезпечення роботи навчального закладу сталого розвитку;
- модернізація змісту, форм і методів роботи з педагогічними кадрами;
- виховна діяльність;
- соціальні проекти випереджаючої освіти;
- формування самоосвітніх компетентностей вчителів.
Системою роботи методкабінетів щодо формування компетентісних навичок управління сучасною школою поділились завідувачі міст Хмельницького, Кам‘янця-Подільського, Старокостянтинова.
Висловлюємо щиру вдячність за допомогу в організації та проведенні обласного семінару адміністраціям ЗОШ №№ 3, 6, 8, СЗОШ №2, НВК №№ 1, 2, 3, та позашкільним закладам: МНВК, ЦНТТУМ, ЦДЮТ (Банкова Л.О., Собчук Н.М., Курганський О.О., Клімович Д.С., Можейко Г.П., Качоровська Н.В., Бабак Л.В., Чернушич А.В., Домбровська Л.С., Попович О.М.), методистам методкабінету Кузмінській Л.В., Колісецькій О.Ф., Вихівській Г.Б., Сокальській Т.П., Громику Т.В., завідувачу сектором моніторингу і якості освіти Бунечко Н.Й. Педагогічними колективами даних закладів та методистами були виготовлені довідники, нотатники та календар завідувача на 2014 рік, путівники, посібники для вчителів, підручники учнів 3, 4, 8, 9 класів з викладання курсів «Уроки сталого розвитку», електронні варіанти методичних рекомендацій та нормативно-правової бази щодо впровадження уроків сталого розвитку.
|