 Основою підвищення професійної компетенції педагогів є активізація їхньої пізнавальної діяльності. Підштовхнути педагогів до творчого пошуку, розвинути у них здатність працювати у команді, розв‛язувати нові, нестандартні проблеми можна шляхом залучення їх до участі в предметних семінарах.
30 жовтня методичні об‛єднання вчителів біології та географії обговорювали питання методики проведення фенологічних спостережень, навчальних екскурсій та практичних робіт на місцевості.
Керуючись вимогами МОНмолодьспорту України щодо екологізації природничо-географічної освіти та забезпечуючи реалізацію практичної складової в організації методичної роботи з педагогічними кадрами, друга частина семінару відбулась в історико-культурному заповіднику музеї-садибі у смт Самчики.
Сьогодні заповідник - об‛єкт природно-заповідного фонду України. Парком-пам‛яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення є «Самчиківський парк» та пам‛яткою історико-культурної спадщини України - палацово-парковий ансамбль – «Маєток Самчики». Музей-садиба «Самчики» була номінована у загальнонаціональній акції «7 чудес України» у розділі «7 історико-архітектурних чудес України».
Педагоги мали можливість ознайомитись з рекреаційно-екскурсійними маршрутами парку, пам‛ятками природи, цінними природними об‛єктами, місцевими ландшафтами. Під час відвідування палацово-паркового ансамблю особлива увага зверталась не тільки на освітню та науково-пізнавальну складову шкільних екскурсій, а на формування в учнів інтелектуально-гуманістичного світобачення і патріотичного ставлення до природної та культурної спадщини своєї країни.
|