Управління освіти Шепетівської міської ради
Четвер, 04.06.2020, 04:14
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту
Популярні новини
Сегодня материалов нет.
Наше опитування
Чи потрібно проводити ЗНО?
Всього відповідей: 341
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика


Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Годинник


Головна » 2011 » Серпень » 1 » Усе на світі має свій початок
Усе на світі має свій початок
11:45
       Гордістю кожного навчального закладу є його випускники. Ювілейна дата — 20-річчя Шепетівського НВК№1 — свідчить про його молодість, але багато випускників ліцею у до­рослому житті уже заявили про себе. Ліцей пи­шається ними. Тим більше, що кожен із них роз­починав свій шкільний шлях із початкової шко­ли закладу, яка е структурною складовою Ше­петівського НВК№1.
      За 20 років відбулось 11 випусків учнів, які безпосередньо розпочинали навчання у зак­ладі з першого класу. Це покоління дітей, яких психологи характеризують як розвинених, здібних, обдарованих, активних, комунікабель­них, а останнім часом — гіперактивних, криш­талевих, комп'ютеризованих, технологічно орієнтованих, які у своїх учинках керуються до­сить часто більше головою, ніж серцем.
      Спілкуватись, співпрацювати і навчати їх - це водночас важка праця і привілей, тому не менш важливим є питання особистості вчителя, наставника, який веде дитину дорогою шкільного життя. Щасливий той, кому випало мати у житті вчителя, котрий зумів би визначи­ти долю свого вихованця, який навчив би його мислити і говорити, вміло керував би дитиною у П поступі до знань.
       Саме такі вчителі працюють у початковій школі нашого закладу. Це колектив однодумців, фанатів своє! справи. Вчителі за покликанням, які вміло поєднують дар Божий, талант і досвід – Н.П.Уткіна, І.О.Цимбал, Т.С.Губкевич, Ю.М. Мосійчук, С.А.Макарук, С.Р.Вітковська, В.М.Козікова, Т.І. Похилюк, І.В.Заїка, В.А.Гальчевська, О.Й.Щавінська, Г.Л.Цибульська, Г.М.Майдачевська. Серед них п'ятеро удостоєні педаго­гічного звання «вчитель-методист», двоє - звання «старший учитель».
        Про високий рівень кваліфікації педагогів свідчать результати участі у педагогічних кон­курсах. Так, Н.П.Уткіна є лауреатом Всеукра­їнського конкурсу «Вчитель року-2004» і наго­роджена Почесною грамотою Верховної Ради України, І.О.Цимбал є двічі лауреатом облас­ного конкурсу «Вчитель року-2002, 2006», Т.С.Губкевич — лауреат обласного конкурсу «Вчитель року-2000», С.А.Макарук — лауреат обласного конкурсу «Вчитель року-2008». Зав­дяки їхньому таланту і праці початкова школа набула характеру діяльнісної, практико-орієнтованої.
        Стараннями учителів, батьків, директора в по­чатковій школі оснащено 12 кабінетів, 9 з яких мають статус модернізованих. На базі усіх кабі­нетів створено комп'ютерні модулі. У розпоряд­женні учнів початкової школи кабінети інозем­ної мови, кабінет музики, хореографії, бібліоте­ка, спортивні зали, комп'ютерні класи, просторі зали рекреацій, шкільна їдальня. Створені умо­ви, спрямовані на досягнення цілей навчання.
         Одне з головних завдань сучасної школи — навчити жити дітей у завтрашньому світі, що можливо лише завдяки реалізації передових пе­дагогічних технологій. З метою забезпечення нової якості освіти педагоги Н.П.Уткіна, Ю.М.Мосійчук, Т.С.Губкевич, С.А.Макарук, І.О.Цимбал, С.Р. Вітковська запроваджують технологію особистісної орієнтації педагогічного процесу, в основі якої система « Вільний вибір».
         Дана технологія відповідає менталітету дити­ни та його культурній організації, а відповідно сприяє розвитку інтелекту, готує до самонавчан­ня упродовж усього життя, формує вміння виби­рати і нести відповідальність за свій вибір, умін­ня проектувати власний шлях розвитку. У твор­чому активі педагогів — проектна та інтерактивні технології, технології диференційованого на­вчання, розвитку творчих здібностей, інформа­ційно-комунікаційні, технологія портфоліо.
         Технологічний підхід забезпечує якісно новий результат навчальної діяльності учнів. Так, 2010-2011 навчальний рік 85 відсотків учнів 1-4 класів завершили на високому та достатньому рівні. З метою виявлення і розвитку здібностей і обда­рувань молодших школярів щороку проводиться мала олімпіада, конкурс-захист дослідницьких робіт, створюються умови для участі учнів у конкур­сах різних рівнів і спрямувань.
        Про результативність роботи свідчать показни­ки за 2010-2011 навчальний рік. Зокрема, із 246 учнів 2-4 класів у малій олімпіаді брали участь 160 учнів, що становить 65 відсотків. Із них 57 учнів (36 відсотків) здобули призові місця.
        Результативною була участь учнів 3-4 класів у Міжнародному конкурсі з української мови ім. П.Яцика, де вони здобули 14 призових місць на шкільному рівні та 2 - на міському рівні (перше місце - Н.Бариш, учень 4-А класу, друге місце - А.Нікончук, учениця 3-А класу).
         Із 89 учнів, що брали участь у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Коло­сок», сертифікат «Золотий колосок .«отримали 56 учнів, «Срібний колосок» - 26 учнів. За результа­тами участі учнів у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» із 85 учасників відмінний ре­зультат має 71 учень, добрий результат -11 учнів.
         Вперше досягли успіхів у Всеукраїнській украї­нознавчій грі «Соняшник», де І.Фещин, учень 2-А класу, відзначений дипломом III ступеня на всеук­раїнському рівні; 11 учнів одержали диплом II сту­пеня на регіональному рівні, 13 учнів - диплом III ступеня на регіональному рівні.
         У Всеукраїнській грі-конкурсі з українознавства «Патріот» троє учнів одержали «Бронзовий серти­фікат». У конкурсі з іноземної мови «Гринвіч» В.Лінник, учень 3-А класу, нагороджений «Золо­тим сертифікатом», 5 учнів - «Срібним сертифіка­том», 11 учнів - «Бронзовим сертифікатом».
         Набували досвіду у написанні дослідницьких робіт першого рівня НЛТ «Пошук» учні 4-х класів, 11 з них були нагороджені дипломом І ступеня, 6 учнів-дипломом II ступеня, 7учнів-дипломом III ступеня.
         Троє учнів 2-А класу нагороджені грамотами за II місце у міському конкурсі «Мій рідний край - моя земля». На міському рівні відзначені дип­ломами II рівня учні 4-А класу М.Борищук та Н.Бариш за виконання колективної роботи «Ода Шепетівці».
        Назар Бариш отримав диплом (II місце) пе­реможця районного етапу регіонального кон­курсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу».
         У травні учасники поетичної студії під ке­рівництвом учителя С.Р.Вітковської брали участь у XV учнівських громадських читаннях «Я голосую за мир», що проходили ум. Рівно­му. Учениця 4-В класу Інна Кочергіна є пере­можцем міського конкурсу читців віршів.
        Учнівський і педагогічний колективи почат­кової школи відзначені грамотою за участь у Всеукраїнській екологічній акції «Цікаве доз­вілля-чисте довкілля».
         Таким чином, молодший шкільний вік - це вік багатий на приховані можливості розвит­ку, які дуже важливо своєчасно помітити і підтримати. Зусиллями педагогів у школі І ступеня створено «стартовий майданчик» — інтелектуальне середовище, у якому кожна дитина може знайти себе, проявити свої здібності, розвинути їх, спрямувати у практич­не русло, визначити мету і вибудувати влас­ний шлях, яким продовжує йти при переході до основної школи, а згодом і до ліцею.
        Отож, у початковій школі запалюються сотні маленьких зі рочок, серед яких найбільш цілеспрямовані й талановиті згодом спала­хують яскравими зірками. А успіх завжди суп­роводжує тих, хто з дитячих років усвідомлює, що без великої працелюбності немає ні та­лантів, ні геніїв.
         Тож наснаги, віри у свої сили, успіху у пізнанні себе, у творчих пошуках, починаннях і здобутках вам, наші наймолодші школярі — майбутні ліцеїсти!
Н.ПИНДА, заступник директора Шепетівського НВК№1
з навчально-виховної роботи
Переглядів: 1094 | Додав: Taras | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Офіційна адреса

м. Шепетівка,
Хмельницька область, 30400, вул.Островського,42,
тел./ф.:(03840)4-07-88,

e-mail:shosvita@i.ua

До уваги!

До уваги батьків, школярів! В управлінні освіти Шепетівської міської ради з 2 вересня 2013 року розпочала роботу телефонна "гаряча лінія" з питань організації навчально-виховного процесу в школах міста.
Свої скарги та пропозиції можна висловити за телефонами:

  • 4-25-04, 4-20-72
Телефонна "гаряча лінія" працює з 8.00 до 17.00

Пошук
Календар
«  Серпень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Останнє відео
Архів записів
Друзі сайту
Погода
Погода в Україні Погода в Україні Погода в Україні
Визначні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Управління освіти Шепетівської міської ради © 2020